Jak nabírat efektivně zaměstnance levněji než přes personální agenturu?

Jak nabírat efektivně zaměstnance levněji než přes personální agenturu? 

V dnešní době je obrovská poptávka po kvalitních zaměstnancích. Pracovní portály jsou plné nabídek a personální agentury jedou na plné obrátky. Dost často ale HR pracovníci řeší, že tyhle cesty už jim nestačí a navíc jsou poměrně drahé a neefektivní. Proč si tedy raději nevybudovat vlastní nástroj na nábor zaměstnanců? Který navíc z naší vlastní zkušenosti ušetří dost peněz a má několik dalších velmi podstatných benefitů. Jedná se o online HR platformu – samostatnou webovou stránku jako například u nás posunoutsedal.cz , která je zaměřena čistě na nábor a komunikaci HR oddělení. Tento ukázkový projekt jsme připravili pro velkou developerskou společnost Syner, která díky nám může nyní pravidelně obsazovat všechny potřebné pozice. 

Ať už se jedná o dělnickou pozici, či seniorního kandidáta na vedoucí pozici, díky HR platformě budete mít spoustu cest, jak tohoto kandidáta najít a oslovit, postupně ho nechat nasát atmosféru vaší společnosti a nakonec se ozve a přijde na pohovor. O vše se samozřejmě rádi postaráme, nastavíme a rozběhneme a když do procesu online komunikace budete chtít třeba později zapojit vlastní zaměstnance, není problém jim poskytnout školení.

V poměrně krátkém horizontu se vám oproti náboru přes personální agentury, podaří ušetřit spoustu peněz, které byste vynaložili za provize agenturám a navíc získáte perfektní komunikační multiplatformní nástroj. Počáteční investicu za celou platformu se často nerovná provizi agentuře za jednoho seniorního pracovníka na vedoucí pozice či odborné pozice.

Tak se pojďme podívat na to, co vše jsme pro Syner vytvořili.

Web posunoutsedal.cz 

Jedná se o samostatný web, který je prolinkovaný na hlavní stránku syner.cz. Na web se dají intuitivně přidávat volné pozice, máme zde filtraci dle krajů/ pozic a zároveň zde máme možnost efektivně komunikovat veškerý obsah, který chceme naším kandidátům sdělit jako např. různé top projekty, na kterých mohou pracovat, technologie, lidi, kteří pro společnost pracují, firemní akce, teambuildingy, zkrátka benefity a kulturu společnosti a její hodnoty. Web je stavěn na míru na platformě WordPress s čistým kódem a přehledným adminem obsahujícím pouze věci, které jsou nutné. Web je díky tomu rychlý a na profesionální úrovni. Navíc u nás máte výhodu, že si nekupujete uzavřené prostředí, do kterého se nikdo další nedostane a tím pádem je web vždy váš, dostanete se sami do kódu a databází a s webem si můžete dělat co budete chtít i třeba bez naší pomoci.

Série videí:

V rámci projektu jsme připravili hlavní brandové video, které mluví o značce Syner a představujeme zde hlavní stavby, ocenění, technologie, atd… Je však natočené tak, aby zaujalo potenciálního kandidáta. K tomu jsme připravili sadu kratších kreativních videí, které cílí na konkrétní pozice. Postupně při vývoji kampaně jsme testovali funkčnost různých typů videí a připravovali videa nová.

Marketing:

V rámci projektu vznikl Syneru kompletní nový marketingový kanál. Založili jsme sociální sítě projektu – Facebook a LinkedIn a využíváme placené reklamy, které běží přímo z profilu Posunout se dál. Díky našemu know how jsme schopni vytvořit atraktivní komunikaci, která je roztříštěna do několika takzvaných touch pointů. 

Máme zde postavených několik kampaní, které tvoří kompletní marketingový funnel, který je složený z kombinace postů, bannerů, videí až po personalizované e-maily a chat bota. Kandidáty tedy nebudeme nudit jedním či dvěma stejnými bannery, jak to je u spousty firem zvykem, ale kompletní promyšlenou strukturou obsahu, který má z našich zkušeností daleko vyšší míru interakce s uživatelem a samozřejmě znatelně lepší výsledky v počtu kontaktů, které se nám sami ozvou na pohovor. Samozřejmě jsme schopni přesně měřit a vyhodnocovat spoustu důležitých metrik jako na prvním místě, cenu za kandidáta… Ale i relevantnost oslovených lidí, počty prokliků, vyhodnocovat efektivu jednotlivých kreativ a celou věc škálovat. 

Chtěli byste efektivnější nábor a vlastní HR platformu i ve vaší společnosti? Neváhejte se nám ozvat a nezávazně můžeme probrat veškeré možnosti.