WooCommerce nebo Shoptet?

WooCommerce nebo Shoptet?

Založení vlastního e-shopu a zahájení podnikání na internetu je jednoduchou záležitostí. Stačí si vybrat platformu, na které e-shop vytvoříte, naplníte produkty a už se prodává….nebo ne?

Jak asi tušíte, každý systém je vhodný pro něco jiného. Tak který vybrat? Rozhodli jsme se sepsat krátké základní srovnání. My se společně podíváme na 2 systémy, které se opakují u našich zákazníků nejčastěji – WooCommerce a Shoptet. Kterou vybrat pro Váš projekt? A je tu ještě třetí možnost? Pokud dočtete tento článek až do konce, budete mít jasno. 

Díky Shoptetu si tisíce lidí plní sny o podnikání

Je to systém vyvinutý a lokalizovaný plně pro český a slovenský trh. To znamená, že splňuje všechny právní náležitosti a je schopný poskytnout klientům místní způsoby dopravy a plateb. Aktuálně si jednoduché a intuitivní ovládání Shoptetu užívá již přes 32.021 aktivních e-shopařů. Což je třetina všech internetových obchodů působících na českém a slovenském trhu.

Jde o tzv. „krabicové řešení”. To znamená, že Váš e-shop bude mít určité vlastnosti. I přesto jsou možnosti Shoptetu velice zajímavé. Nabízí například pokladní systém. Ten umožňuje správu e-shopu a kamenného obchodu v rámci jednoho on-line systému. Samozřejmostí je vše potřebné, GDPR, newslettery. skladové hospodářství, statistiky, různé ceníky, zákaznické skupiny, vystavování a evidenci daňových dokladů, CRM nebo prodej přes pokladnu a podobně. Lze se tedy v jednodušších případech obejít bez dalších účetních a skladových systémů. Velkou výhodou je napojení na nejpoužívanější účetní systémy např. Pohoda, Money S3, Vario. 

A protože jde o to zmíněné “krabicové řešení” bude Váš elektronický obchod vytvořen a zprovozněn během “několika kliknutí myší”. Další výhodou je, že fungování, zálohování a technickou stránku systému obstará Shoptet. A to znamená, že jakmile nastavíte základní potřeby systému, bude Vás zajímat už jen editace a prodej produktů. 

Skvělé je, že Shoptet nabízí bezplatnou verzi. Ano, je omezená na 10 produktů, ale současně nabízí třeba fakturaci, možnost přizpůsobit si obsah automatizovaných odchozích e-mailů, nastavení dopravy či výběr plateb. A když  se Vám projekt rozjede? Není problém! Shoptet roste s Vámi. Je totiž navržený tak, aby splnil požadavky provozovatele malého obchodu s desítkami položek, ale i obra s desítkami tisíc produktů, velkým obratem a extrémní návštěvností.  

Shoptet a jakékoliv složitější úpravy? 

Pokud však patříte mezi ty, kteří si chtějí elektronický obchod “ladit” i po technické stránce, pak Vás nepotěšíme. Dostupné funkce se řídí aktivním tarifem. A pokud chcete získat některou, která je nad rámec těchto tarifů, pak je třeba sáhnout po jednom z 260 placených doplňků. Placené doplňky jsou samozřejmě jasně označené a na první pohled uvidíte, na kolik takový doplněk přijde. Nicméně napojení na standardní marketingové služby nebo další systémy je již v šabloně zpracováno. 

A jak do toho zapadáme? 

My jsme rádi, že malé e-shopy, se s naším přispěním rozvíjí neustále a naše inovátorské názory jim pomáhají být o krok vepředu před konkurencí. Rádi se staneme i Vašimi konzultanty, obchodními partnery a nebo vám rovnou celý e-shop postavíme na klíč. Záležet si dáváme na všem. 

Poslední věty bychom chtěli věnovat vzhledu e-shopů. Každý vzhled e-shopu je upraven pro zobrazení na mobilech i tabletech. I v tomto případě jsou placené šablony jasně označené. Celkově jsou šablony neustále aktualizované, moderní a pozor – jsou zdarma. Nestačí Vám šablony, které vznikaly přímo v dílně Shoptetu? Pak můžeme pro vás připravit design přímo na míru.  

Jak sami už tušíte, tak šablony Shoptetu mají mnoho výhod. Avšak se často stává, že na uživatele mohou působit podobně nebo chcete-li neoriginálně. Na tom se shodují i naši zákazníci na seznamovacích schůzkách. Ale pak přijde ke slovu náš GamePlan. Náš kreativní tým designerů, grafiků, kodérů a odborníků na online marketing si poradí s každou záludností. Zákazník od nás chtěl postavit celou značku na míru. Vytvořit prodejní e-shop na Shoptetu, logo, branding prodejny, marketingovou strategii, obsahový plán, prostě komplet postavit celý business. Během 3 měsíců bylo hotovo a uznejte sami – poznali byste, že je tento e-shop postaven na Shoptetu? > PROHLÉDNOUT 

Výhody Shoptetu:

 • Spolehlivé a rychlé řešení pro velké i malé e-shopaře.
 • Spoustu akcí si můžete automatizovat a ušetřit práci, čas i peníze.
 • Doplňky zdarma, rozšíření a vzhledů.
 • Šablony zdarma
 • Propracovaný proces objednávání produktů.
 • Snadná možnost napojení na další služby a systémy.
 • Intuitivní obsluha administrace, přehledná administrace.
 • Pokud máte dotazy, můžete využít zákaznickou podporu v češtině nebo Shoptet poradnu.
 • Pravidelné zálohy databází i Vámi nahraných souborů.
 • Přijatelné pořizovací náklady

Nevýhody Shoptetu:

 • Doprogramování vlastní funkcionality je značně omezené. 
 • Částka za pronájem se může výrazně navýšit díky použití více doplňků.
 • API napojení na vlastní systémy až ve verzi Premium 
 • Poplatek za využití Shoptetu
 • Limitující pro více funkcionalit 

A jak to funguje u nás?  

Na základě vašich požadavků na funkcionalitu vybereme ideální řešení, na kterém web postavíme. A hlavním krokem v přípravě stránek jsou tzv. wireframy, což je samotná kostra webu. Tento dokument jasně určí rozložení jednotlivých prvků. Při jejich rozmístění je třeba myslet na to, aby se návštěvníkům stránky dobře procházely a pobyt na e-shopu nebo webu pro ně byl přirozený. Proto na tomto návrhu pracuje kromě našeho art directora i UX specialista. Ovšem pokud společně přijdeme na to, že byste potřebovali specializované funkce a máte vizi vašeho e-shopu do budoucna tak vám pomůžeme vybrat vhodnou platformu pro váš vývoj. 

Kdo si zamiluje WooCommerce?

Vývojáři mohou přes WooCommerce vytvářet a upravovat obchod tak, aby splňoval Vaše  specifikace. Zkrátka je možné provádět vylepšení projektu prostřednictvím speciálních rozšíření ale i vlastních řešení. WooCommerce umí třídit produkty do kategorií, pracovat se sklady, poskytovat slevy, upravovat u zboží štítky a zvládne také práci například s předplatným. Nákup je z pohledu zákazníka velice intuitivní a přehledný. WooCommerce je vybavené celou řadou oficiálních i neoficiálních rozšíření a doplňků. Díky nim je možné vytvořit naprosto cokoliv na jakékoliv stránce. Hypoteticky – chcete na stránce tiskárny mít e-shop s potiskem triček na míru? Žádný problém! 

WooCommerce je známé, jako nejpopulárnější open-source eCommerce řešení na světě. Což nabízí velké PLUS například v podobě možností a široké škály rozšíření od vývojářů z nejrůznějších částí světa. Je schopné sloužit všem bez ohledu na jazyk, místní dopravu, platební možnosti a nebo třeba celkovou legislativu. 

My jsme rádi, že máme možnost úspěšně spolupracovat i se zákazníky, kteří si zvolili právě WordPress pro svoje online podnikání. Jedním z nich je například e-shopu Udíme-grilujeme. I v tomto případě jsme se postarali o vzhled elektronického obchodu, zajišťujeme správu sociálních sítí nebo třeba newslettery. Chcete změnu stylu e-shopu a parťáka v péči o e-shop po technické stránce? Spojte se s námi – přesvědčíme Vás, že to jde i jinak. 

Výhody WooCommerce:

 • Možnost vlastního řešení na míru
 • Bezplatná užitečná rozšíření.
 • Možnost doprogramování vlastních funkcionalit.
 • Přehledná administrace.
 • Možnost napojení na další služby.
 • Možnost využit neoficiální doplňky WooCommerce.
 • Zajímavé ceny za oficiální doplňky WooCommerce.
 • Vhodné pro již pro rozjeté e-shopy co vědí co od svého businessu očekávají.
 • Je v základu open source a zdarma 
 • Čeština.
 • Různé možnosti vzdělávání – tutoriály, návody. 
 • Modularita
 • Zdarma bez poplatků, platíte jen za využití plug-inů

Nevýhody WooCommerce:

 • Napojení na platební brány, zbožáky či dopravce bez plug-inu není možné, vyžaduje menší poplatek
 • Aktualizace plug-inů.

Závěrečné shrnutí

Je to vlastně dost jednoduché. Zeptejte se sami sebe – je Va ším cílem prodávat a soustředit se čistě na obchod a marketing? A naopak nechcete řešit technické otázky elektronického obchodu a nákupního procesu? Pak je pro Vás ideální Shoptet. 

Jste tak trochu hračička a máte potřebu si s e-shopem hrát i po technické stránce a funkčně ho rozšiřovat? Pak směle začněte s WooCommerce. Máte jakýkoliv dotaz k Vašemu projektu? Obraťte se na nás a společně vymyslíme nový, senzační projekt.